Biz Kimiz?

İşletmelerin yalın sistemlere geçişlerinde yanında olarak uygulamalı danışmanlık hizmeti veren genç ve güçlü bir ekibiz..

İşletmenizi analiz edip uygun olan programı ‘Daha iyiye ve sürekli iyiye’ gelişimi için uyguluyoruz..

Masa başı eğitimlerden ziyade, sahada çalışma yerinde ve organizasyonun her kademesinde; uygulamalar ve öğretici çalışmalarla; yalın kültürünü benimsetiyoruz.

Yalın sistem kurulumu ile birlikte ISO 9001:2015 KYS revizyonu için de yanınızdayız.

Misyonumuz; ülkemizdeki her sektörden ve her ölçekten firmanın yalın üretim felsefesini benimsemesi ve uygulaması, bu konuda dünyanın en iyi uygulayıcıları konumuna gelmeleridir.

Vizyonumuz; günümüzün rekabetçi koşullarında -Artan müşteri beklentileri, kişiye özel ürün çeşitliliği, kısıtlı zaman, beklentilerin hızlı değişimi ve global belirsizlikte- firmalara en iyi gelecek yalın çözümlerini sunarak, sürekli gelişimi amaç edinmek, saygın ve bilinir bir firma olmaktır.

 

 

Hakkımızda..

İpek Açıkalın

İPEK AÇIKALIN

Dokuz Eylül Üniversitesi -2000 mezunu- Endüstri mühendisiyim, 20 yıllık bir iş tecrübem var.
Bunun 9 yılı üretim sahasında  yönetici pozisyonlarında, çeşitli kademelerde; sistem ve üretim iyileştirme, metot geliştirme görevlerini alarak geçti.
İlk üretim iyileştirme ve metot geliştirme çalışmalarına 2004 yılında Serel Seramik AŞ’de başladım. Bu zamandan günümüze değin üretim ve hizmet sektörlerinde bu konularla ilgili çalışmalar yaptım.

Aynı zamanda ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Baş tetkikçisiyim.
Firmaların Yalın yönetim sisteme geçişleri ile birlikte mevcuttaki kalite yönetim sistemi revizyonunu da yapıyoruz.

Günümüzde imalat sektörünün %98’ini KOBİ’ler; ağırlıkla küçük ve orta ölçekteki işletmeler teşkil ediyor. Burada üretime odaklanıp «Üret ve sat» şeklinde bir çalışma şeklini gözlemleyebiliyoruz. Ancak verimliliği gözetmediğimiz zaman; kârlılığı da gözetemez hale geliyoruz ki, işletmeleri kapanmaya kadar götürüyor.

YALIN Yönetim sistemi ise; israfları bulup ortadan kaldıran, müşteri açısından ‘Değer’i ortaya koyarak, en kısa şekilde müşteriye ulaşmasını sağlayan; işletmelerin verimliliğini, kârını, kazancını arttıran bir uygulama şeklidir.

Mevcut üretim tecrübemizle uygulamalı olarak danışmanlık yapmak için; Aralık 2022’de YALIN GELİŞİM DANIŞMANLIK şirketini kurduk.
Yalın yönetim sistemine geçişte, işletmenizin daha iyiye gelişiminde yanınızdayız.